ndz. 23 kwietnia 2017

Wyniki „Konkursu na najlepszy projekt zastosowania pomp ciepła NIBE”

Do konkursu zgłoszonych zostało 16 projektów z pompami ciepła wkomponowanymi w bryłę budynku. Oceniono jakość projektów domów z instalacją powietrznej pompy ciepła NIBE SPLIT / NIBE F2040 lub NIBE F2120 wraz z wyliczeniami energetycznymi, biorąc pod uwagę przesłanki merytoryczne, jak również pomysłowość, kreatywność oraz możliwość wykorzystania projektu w praktyce.

Komisja Konkursowa wybrała cztery najlepsze projekty, przyznając odpowiednio miejsca od 1 do 3 oraz jedno wyróżnienie.

Podczas otwarcia wystawy pokonkursowej 29.03.2017r. na Wydziale Architektury PB nagrody ufundowane przez firmę NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. wręczyli laureatom Pan Mariusz Maliborski Prezes Zarządu NIBE-BIAWAR i Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Roman Kaczyński prof. nzw.

- 1 miejsce i nagroda w wysokości 2000zł za projekt „Dom budowany światłem – architektura energooszczędna”, autorzy: Łukasz Sakowicz i Michał Rafałko

- 2 miejsce i nagroda w wysokości 1000zł za projekt „Ziemianka – projekt domu energooszczędnego”- autorzy: Eryk Michalski i Agata Malewicka

- 3 miejsce i nagroda w wysokości 500zł  za projekt „Żywy dom energooszczędny - razem czy osobno”, autorki: Gabriela Sawczuk i Kamila Kozioł

- Wyróżnienie i nagroda w postaci kompletu wytycznych projektowania pomp ciepła PORT PC, o wartości 250zł za projekt „Dom żywy – energooszczędny dom jednorodzinny”, autorki: Kamila Tobiaszewska i Justyna Więckowska