pt. 15 grudnia 2017

Wyjazd do Szczuczyna

20.10.2017 roku odbył się studencki wyjazd studialny do Szczuczyna. Burmistrz miasta zaprosił studentów drugiego semestru, II stopnia, kierunku architektura, wraz z opiekunami, do odwiedzenia miasta. Studenci obejrzeli wystawę prac, wykonanych pod kierunkiem dr arch. Haliny Łapińskiej, podczas praktyki wakacyjnej w lipcu 2017 r., wysłuchali wykładu o historii rozwoju miasta, wygłoszonego przez dyrektora Miejskiego Domu Kultury Janusza Siemiona oraz wystąpienia burmistrza Artura Kuczyńskiego, dotyczącego zamierzeń, perspektyw i kierunków rozwoju miasta.

Wyjazd miał na celu zgromadzenie przez studentów materiałów, potrzebnych do opracowywanego tematu projektowego podczas zajęć z przedmiotu: Studia i plany zagospodarowania przestrzennego.

Jest to jeden z etapów współpracy uczelni z Urzędem Miejskim w Szczuczynie, rozpoczętej Porozumieniem zawartym w dniu 29.05.2017 roku.