sob. 23 września 2017

Władze Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej pracują nad powołaniem Rady Rozwoju

W dniu 4 lipca 2017 odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne zaproszonych przedsiębiorców, ekonomistów, przedstawicieli samorządów, architektów z władzami wydziału.

W spotkaniu wzięli udział:

- dr hab. Jarosław Perszko, prof. ndz. - Prorektor ds. Studenckich Politechniki Białostockiej
- prof. dr hab. inż. arch. Witold Czarnecki - Profesor Honorowy PB
- Barbara Sarna - Przewodnicząca Rady Podlaskiej Okręgowej Izby Architektów RP
- Wojciech Walulik - burmistrz Augustowa
- Bartłomiej Sawulski - Dyrektor ds. Marketingu firmy UNICELL Poland
- Marek Starosta - Prezes firmy Benmar
- dr Wojciech Tarasiuk - Dyrektor Regionu ds. Bankowości Detalicznej,Bank PKO BP
- Władysław Bojarczyk - Prezes firmy Markbud
- Cezary Breczko - Prezes firmy BMW Auto Breczko
- Bożena Datczuk - Prezes firmy TOBO
- Adam Walicki - Prezes Resursy Podlaskiej,  Prezes Instytutu Kronenberga
- dr hab. inż arch. Aleksander Asanowicz - dziekan WAPB
- dr arch. Jolanta Owerczuk - prodziekan ds studenckich WAPB
- dr Adam Musiuk - prodziekan ds. nauki WAPB
- dr arch. Adam Jakimowicz - prodziekan ds. promocji i współpracy WAPB

Podczas spotkania przedstawione zostały dotychczasowe dokonania Wydziału Architektury i jego potencjał. Przedyskutowano możliwości współdziałania wydziału z otoczeniem biznesowym i ekonomicznym, z władzami samorządowymi w regionie, z samorządem zawodowym architektów, w kontekście potencjalnych wzajemnych korzyści, które taka współpraca może przynieść.

Wszyscy obecni na spotkaniu zaproszeni goście potwierdzili wolę członkostwa w radzie.

Formalne powołanie Rady Rozwoju Wydziału Architektury PB planowane jest na wrzesień 2017 roku.