śr. 29 marca 2017

Studentka WA prezentuje swój oryginalny plecak na targach w Tokio

Swoim kształtem nawiązuje do tradycyjnej sztuki origami. Plecak stworzony przez Magdalenę Kurnicką najpierw zachwycił konkursowe jury, teraz będzie prezentowany w Japonii.

Wyjazd studentki Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej na targi produktów użytkowych Giftex 2016 – Tokyo Design to nagroda w konkursie na projekt damskiej torebki, która mogłaby trafić na rynek japoński. Konkurs zorganizowała Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru wraz z ArtMinistry. Jego celem jest promocja młodych polskich projektantów, a najlepsze produkty polskiej sztuki użytkowej promowane są na targach w Tokio w dniach 6-8 lipca 2016 r.

Jak zdradza młoda projektantka, plecak ma nietypowy kształt – przypomina złożoną z papieru kałamarnicę. Mogą go nosić zarówno dziewczynki, jak i kobiety poszukujące oryginalnych dodatków do swoich stylizacji. Studentka dodaje, że ważną rolę w jej projekcie odgrywają starannie dobrane kolory – biel przełamana pastelowymi elementami. W opakowaniu plecaka znajduje się też niespodzianka – instrukcja zbudowania latawca – to kolejny ukłon w stronę japońskiej kultury i sztuki origami.

Magdalena Kurnicka studiuje na III semestrze studiów magisterskich na kierunku architektura i urbanistyka. Najbardziej lubię szeroko pojętą modę i design. To zamiłowanie przerodziło się hobby, od ponad roku projektuję ubrania i dodatki dla własnego użytku – mówi Magdalena.

Jej udział w targach 7th Tokyo Design możliwy był m.in. dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta poprzez wynalazki i projekty studentów Politechniki Białostockiej.