wt. 20 marca 2018
 
Szukaj
?
You need to upgrade your Flash Player
wydział architektury
 
 
     - 
 
 
     - 
 
*  
Zajęcia
 
     - 
 
 
*  
Dydaktyka
 
     - 
 
 
     - 
 
     - 
 
 
 
*  
Praca dyplomowa
 
     - 
 
     - 
 
     - 
 
     - 
 
 
 
     - 
 
     - 
 
     - 
 
     - 
 
     - 
 
     - 
 
 
 
 
 
Aktualnosci
 
 
 
Sprawozdanie z ekspedycji Koła-Miasta

Sprawozdanie z ekspedycji badawczej do Bydgoszczy i Torunia 08-10.12.2008

„Konurbacja bydgosko-toruńska?”

08 grudnia o godzinie 14:00 ruszył pociąg do Bydgoszczy z naszą ekipą w środku. Opuściliśmy go po 7 godzinach integracji. Z dworca w Bydgoszczy odebrał nas Architekt Miasta, który obiecał oprowadzić nas po mieście i pokazać najciemniejsze zakamarki Bydgoszczy. Było ciemno więc udalismy się na spoczynek do naszych kwater, ale długo tam nie usiedzieliśmy.

Następnego dnia przemierzyliśmy całe miasto wzdłuż i wszerz.

Dzień zaczęliśmy od wykładu w Instytucjie Architektury w Bydgoszczy. Tam Urbanista Miasta odkrył przed nami najskrytsze tajemnice dotyczące przyszłości Bydgoszczy. Po wyjściu z Instytutu dopadł nas tłum fotoreporterów. Szum zrobiliśmy także w biurze Architekta Miasta i w Urzędzie Miasta, gdzie dostaliśmy podarunki od Prezydenta. Badanie miasta trwało do późnej nocy.

Toruń ujrzeliśmy bladym świtem. Zaczęło się od zażartej dyskusji w biurze Architekta Miasta Torunia przy toruńskich piernikach i czarnej kawie.

Toruńska starówka wywarła na nas piorunujące wrażenie. Każdy z nas miał oczy jak pięć złotych. Nic przed nami się nie dało ukryć... Na koniec zostawiliśmy sobie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Poczuliśmy się tam jak w domu.

Powrót minął radośnie przy rozwiązywaniu kalamburów o tematyce „tytuł filmu”.

Koniec

 
galeria